Konusu : Hızla değişen dünyamızda Gazi Mustafa Kemal'in "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" sözünün günümüz gençliği için anlamı, çizdiği perspektifin tartışılması.

_____________________________________________________________________________________________


YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI...DERECELER AÇIKLANDI...Ödüller..

Birincilik..Mehmet Can Alataş / İstanbul Özel Mef Lisesi / 12 sınıf / rota - gençliğin rotası

İkincilik.. Mişelin Tagan / İstanbul Özel Saint Joseph Fransız Lisesi / 11 sınıf / melek - ilmin karşı konulmaz gücü

Üçüncülük..Fikret Baykalı / Denizli Nalan Kaynak Anadolu Lisesi / 12 sınıf / prometheus- hak bellediğin bir yola yalnız gideceksin

Mansiyonlar..

Furkan Lüleci
/ Manisa Alaşehir Lisesi / 11 sınıf / yakamoz23 - dogmatizm'den sıyrılış

Melisa Artan
/ Aydın Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi / 11 sınıf / kupa kızı - bilim ateşi

Selimcan Yırtımcı
/ Bursa Ali Sönmez Fen Lisesi / 12 sınıf / pisar - çözüm bilimdedir

Cemre Ağaoğlu
/ Ankara Özel Arı Fen Lisesi / 10 sınıf / arı - hayata yön veren bilim ve ulu önderimizAile büyüğümüz Attilâ İlhan adına kurulmuş bir vakıf olarak, yarışmayı düzenlemekteki esas amacımız, tüm yurdumuz sathında, tüm fikirler yelpazesinde, mümkün olduğu kadar fazla genç arkadaşımıza ulaşmak, onları düşünmeye, kendilerini yazılı olarak ifade etmeye teşvik etmek idi. Bu doğrultuda ilk yıl için koyduğumuz hedefleri aştığımızı, genel anlamda başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Yarışmamızın gördüğü ilgiden fazlasıyla memnunuz. Başlangıçtan beri geçen 6 aylık süre içerisinde, yarışmanın değişik zaman dilimlerinde, gerek duyuru/tanıtım, gerek eser gönderme, gerekse değerlendirme/oylama safhalarında emeği geçen tüm yurttaşlarımızla bu başarıyı paylaşmak, en içten teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Saygılarımızla,


Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı